Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/maksimumsac/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 250
DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi

Haziran 20, 2018 Yorum yapılmamış

DHI saç ekimi operasyonları, saç ekimi yapan plastik cerrahlar tarafından en sık tercih edilen uygulamadır. DHI saç ekimi operasyonunda herhangi bir kesi açılmaz. Bu nedenle operasyon sonrasında herhangi bir dikiş atılmaz ve kesi izi oluşmaz. DHI saç ekimi operasyonunda, Choi Pen adı verilen özel bir alet kullanılır. Bu sayede saç ekimi sırasında greftler alınırken, saç köklerinin zarar görmesi önlenmiş olur. DHI saç ekimi yönteminde kullanılan Choi Pen sayesinde, alınan saç kökleri açısına ve yönüne uygun olarak yerleştirilir. Bu sayede operasyon sonucunda en doğal görünümlü sonuca ulaşılmış olur.

DHI Saç Ekimi Nasıl Gerçekleştirilir?

Saç ekimi operasyonu yaptıracak olan bir kişinin, uygulamayı gerçekleştirecek plastik cerrah ile beraber hangi yöntemi yaptıracağına karar vermesi gerekiyor. Günümüzde hem hasta hem de plastik cerrahlar tarafından en sık tercih edilen saç ekim yöntemi, DHI saç ekimidir. Operasyondan önce yapılacak gerekli tetkik ve saç analizleri ile kişinin DHI yöntemine uygunluğu tespit edilebilir.

Operasyondan önce ekim yapılacak alan ve greftlerin alınacağı donör bölge belirlenir. Lokal anestezi uygulaması ya da sedasyon uygulaması ile operasyon sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmesi önlenmiş olur. Saç ekiminde kullanılacak olan greftler ense ya da kulak arkası bölgelerinden alınabilir. Belirlenen bölgeden greftlerin alınmasında mikro motor cihazlar kullanılır. Bu sayede kıl kökleri ile birlikte bir miktar doku parçası da alınabilir. DHI saç ekimi uygulamasında diğer yöntemlerden farklı olarak bir miktar doku alındığı için, alınan greftler solüsyon içerisinde bekletilmeden direkt ekim yapılır.

Alınan greftlerin ekilmesinde Choi Pen adı verilen özel bir ekim cihazı kullanılır. Saç ekimini gerçekleştiren plastik cerrah saçların çıkış yönü ve açısını göz önünde bulundurarak, alınan greftleri teker teker yerleştirir. DHI saç ekimi uygulamalarında herhangi bir kanal açımı olmadığı, greftlerin ekilmesi çok daha hızlı ve doğru olacaktır.

DHI Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

DHI saç ekimi uygulamasında herhangi bir kesi açılmaz. Bu nedenle operasyon sonrasında herhangi bir kesi izi oluşmaz.

DHI uygulaması Choi Pen adı verilen özel bir saç ekim aleti ile yapıldığı için dikiş atılmaz. Bu sayede operasyon sonrası iyileşme süreci çok daha hızlı gerçekleşir.

DHI saç ekiminde kullanılan Choi Pen yöntemi sayesinde, alınan greftler tek tek ekilebilir. Bu sayede saç ekimi sonucunda en doğal görünümlü ve en yoğun sonuçlar elde edilmiş olur.

DHI saç ekimi yönteminde kullanılan özel mikro motor cihazlar ve Choi Pen sayesinde, en yüksek sayıda greft alımı gerçekleştirilmiş olur.

Saç ekimi uygulamasından sonraki gün, beklemeden saçınızı yıkayabilirsiniz.

DHI saç ekimi operasyonu baş bölgesinde yeterli sayıda greft bulunmazsa, vücudun diğer bölgelerinden greft alınmasına olanak tanır. Ense ve kulak arkası bölgesi başta olmak üzere, sırt, kol, göğüs, boyun ve genital bölge ekim için gerekli olan greftlerin alınabileceği diğer bölgelerdendir.

Ayrıca kişinin isteğine bağlı olarak DHI saç ekimi operasyonu, tıraş olmadan da gerçekleştirilebilir. Bu sayede kişi günlük rutin hayatına en kısa sürede dönüş yapabilir.

DHI yöntemi sakal ekimi ve kaş ekimi uygulamalarında da en sık kullanılan yöntemlerdendir.

DHI Saç Ekimi Fiyatları

DHI saç ekimi uygulamasında kullanılan özel cihazlar, bu tekniğin sınırlı sayıda merkezde uygulanabilmesine olanak tanır. Bu nedenle DHI saç ekimi yaptırmaya karar vermiş bir kişinin, uygulamayı yaptırmak istediği hastaneyi ve doktoru detaylı bir biçimde araştırması gerekiyor. Saç ekimi uygulamasını gerçekleştirecek plastik cerrahın tecrübeli olmasının yanı sıra, DHI saç ekimi yöntemi alanında da uzmanlaşmış olması gerekiyor. Ayrıca DHI saç ekimi uygulamasında kullanılacak özel mikro motor cihazların ve Choi Pen saç ekim aletinin, operasyonun gerçekleştirileceği hastanede bulunması gerekiyor.

DHI saç ekimi uygulaması, diğer saç ekimi uygulamalarına göre çok daha fazla el becerisi gerektiriyor. Bu nedenle operasyonu gerçekleştirecek olan plastik cerrahın DHI saç ekimi alanında tecrübeli ve uzman olması gerekiyor. DHI yönteminde ekilen greft sayısı ve alınan greftlerin tek tek nakledilmesi, saç ekiminin süresini uzatıyor. DHI saç ekimi yönteminde kullanılan özel ekim cihazları, sürenin uzunluğu, el becerisi gerektirmesi ve cerrahın uzmanlığı saç ekim operasyonunun fiyatının yükselmesine neden oluyor.

Yukarı Çık