Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/maksimumsac/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 250
Kadınlara Özel Saç Ekimi

Kadınlara Özel Saç Ekimi

Haziran 20, 2018 Yorum yapılmamış

Saç ekimi operasyonu yaptırmayı tercih eden kişiler çoğunlukla erkekler olsa da, gelişmiş teknolojik cihazlar sayesinde, kadınlara özel saç ekimi operasyonları da gerçekleştirilmektedir. Hormonal sebepler, genetik yapı, hastalıklar ve ilaç kullanımı gibi birçok sebep kadınlarda yoğun miktarda saç dökülmesine neden olmaktadır. Ancak operasyon sonrası iz kalma ihtimali, saçların kesilmesi gibi birçok neden kadınların saç ekimi uygulaması yaptırmasının önüne geçmektedir.

Saç ekimi operasyonu

Saç ekimi operasyonu, günümüzde gelişmiş teknolojik yöntemler ile izsiz ve acısız bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Saç ekimi yaptırmaya karar vermiş bir kadın, öncelikle gerekli saç analizlerini yaptırmalıdır. Tetkikler sonucunda ekilecek greftlerin alındığı donör bölge ve ekim yapılacak bölge belirlenir. En güncel saç ekimi tekniği olan FUE yöntemi kullanılarak, operasyon sonrasında iz oluşumu önlenmiş olur. İşlemden önce sedasyon ya da lokal anestezi uygulaması yapılarak, operasyon sırasında ağrı ve acı oluşumu önlenir.

Saç ekimi operasyonlarında ekim için seçilen bölge ense veya kulak arkası bölgeleridir. Saç ekimi operasyonları için özel olarak tasarlanmış mikro motor cihazlar ile belirlenen sayıda greft alınır. Alınan bu greftler bir solüsyon içerisinde bekletilerek, ekime hazır hale getirilirler. Nakil işlemi bir plastik cerrah tarafından, her bir saç kökünün tek tek ekilmesi ile gerçekleştirilir. Greftler ekilirken saçların çıkış yönü ve açısına dikkat edilmelidir. Bu sayede saç ekimi operasyonundan en doğal sonuç sağlanılmış olur.

Tıraşsız saç ekimi

Birçok kadın saçlarının kesileceğinden ve kazınacağından ötürü, saç ekimi yaptırmaya çekinmektedir. Ancak kadınlara özel saç ekimi uygulaması olarak da bilinen, tıraşsız saç ekimi operasyonu ile kadınlar da rahatlıkla saç ekimi yaptırabilmektedir. Kadınlara özel saç ekimi operasyonunda, saçta herhangi bir bölge kazınmaz ya da tıraşlanmaz. Ekim için kullanılan greftler de kesilmeden alınır ve nakledilir. Bu sayede saç ekimi operasyonu yapıldığı anlaşılmaz. Kişi, operasyondan sonra günlük rutin hayatına hemen dönüş yapabilir. Saç ekimi yaptırmasına rağmen saçlarında herhangi bir kesim işlemi gerçekleşmeyeceği için, kimse saç ekimi yaptırdığını anlamaz.

Kadınlara özel saç ekimi sonrası

Her saç ekimi operasyonu sonrasında deride kabuklanmalar ve kızarıklıklar oluşacaktır. Oluşan bu kabuklanmalar, ekim işleminden sonra 2 hafta içerisinde geçmelidir. Kabuklanmalar kendiliğinden geçmezse, plastik cerrahın vereceği medikal bir solüsyon yardımıyla kabuklanmalar dökülebilir.

Saç ekimi operasyonundan sonra ilk 1 ila 3 ay içerisinde Şok Dökülme Evresi gerçekleşir. Bu evrede güçsüz saç kökleri dökülürken, yeni çıkacak olan saç köklerine yer açılmış olacaktır. Kadınlara özel saç ekimlerinde tıraşlanma işlemi gerçekleşmediğinden, dökülme evresi yaşandığı da anlaşılmayacaktır.

Operasyondan 3 ay sonra ekilen saç kökleri çıkmaya başlar. İlk çıkacak olan saçlar zayıf ve seyrektir. 6. Aydan itibaren saçlar güçlenecek ve gürleşmeye başlayacaktır. Saç ekimi sonrasında kesin sonucu elde etmek için ise en az 1 sene beklenilmesi gerekir. Operasyondan yaklaşık 1 sene sonra saçlar, gür ve doğal görünümlü bir hal almış olacaklardır.

Kadınlara özel saç ekimi fiyatları

Kadınlara özel saç ekimi operasyonları, çoğunlukla tıraşsız saç ekimi operasyonlarıdır. Ekimi gerçekleştirecek olan plastik cerrahın, tıraşsız saç ekimi alanında uzman olması gerekir. Tıraşsız saç ekimi operasyonunda herhangi bir saç kesim işlemi gerçekleşmediğinden, yüksek el becerisi gerekir. Ekimde, saçların teker teker alınması ve nakledilmesi gerekir. Bu nedenle kadınlara özel saç ekimi operasyonları çok daha uzun sürmektedir. Ayrıca tıraşsız saç ekimi operasyonlarında kullanılan özel cihazların oluşu, bu işlemi yaptırabileceğiniz hastane sayısını kısıtlayacaktır. Bu nedenle kadınlara özel saç ekimi operasyonlarının fiyatları, diğer saç ekimi operasyonlarından daha yüksek olacaktır.

Yukarı Çık