Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/maksimumsac/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 250
Kaş ekimi

Kaş ekimi

Haziran 20, 2018 Yorum yapılmamış

Kaş ekimi operasyonu; kaşlarının arasında boşluklar olan, hormonal nedenler ve genetik yapıdan ötürü kaşları dökülmüş, yanık ve hastalıklar gibi kaşlarını yitirmiş kişiler tarafından uygulanan bir operasyondur. Kaş ekimi operasyonu ile kişinin yüz şekli ve istekleri göz önünde bulundurularak, yüzdeki estetik görünüm tamamlanmış olur.

Kaş ekimi operasyonu nasıl yapılır?

Kaş ekimi operasyonu, en güncel ekim yöntemi olan FUE tekniği uygulanarak gerçekleştirilir. Operasyona başlamadan önce gerekli tetkik ve kıl analizleri yapılarak, ekimde kullanılacak greftlerin kalitesi hesaplanır. Lokal anestezi veya sedasyon uygulaması gerçekleştirilerek, kişinin operasyon sonucunda herhangi bir ağrı ya da acı hissetmesi önlenmiş olur. Kaş ekimi operasyonlarında tercih edilen donör bölge ense bölgesidir. Ense bölgesinde yeterli miktarda greft bulunmadığı durumlarda boyun, göğüs, sırt gibi vücudun diğer bölgelerinden de greft alınabilir.

Mikro motor cihazlar ile alınan kıl kökleri, özel bir solüsyonun içerisinde bekletilerek etkinliği arttırılır. Alınan kıl kökleri kaş bölgesine yerleştirilirken kaşların çıkış yönü, açısı, kişinin yüz simetrisi hesaplanır. Ekim işleminde kullanılan özel bir cihaz ile alınan greftler teker teker ekilir. Kaş ekimi sonucunda ekim yapıldığı anlaşılmayan, en doğal görünüm elde edilmiş olur. Ekim işleminden sonra hastanede istirahat edilmesine gerek yoktur. Kişi evine dönüp dinlenebilir.

Kaş ekimi sonrası

Kaş ekimi sonrasında ilk yıkama işlemi cerrah tarafından ya da özel bir losyon ile ev ortamında gerçekleştirilmelidir. Operasyondan sonraki ilk 2 hafta kabuk oluşumu normaldir. 2. haftanın sonunda bu kabuklanmalar, kaşlar ile beraber dökülecektir. Bu dökülme işlemi kıl köklerinin yenilenmesi ve yeni kılların çıkması için gereklidir.

Kaş ekimi sonrasında ekilen greftlerin çıkması yaklaşık 3 ayı bulur. İlk çıkan kıl kökleri seyrek ve cılızdır. Operasyondan yaklaşık 6 ay sonra ekilen köklerin yaklaşık %70’i çıkmış olur. 1. senenin sonunda ise kaşların tamamı çıkmış olacaktır. Kaş ekim operasyonu sonucunda doğal görünümlü, yüze uyumlu ve gür kaşlar elde edilmiş olur.

Ekilen kaşların tamamının çıkması ortalama 1 seneyi bulur. Bu tarihten sonra kişi, kaş miktarını arttırmak isterse yeni bir ekim yaptırabilir. İkinciye yapılacak ekim işlemi, kaşların çok daha yoğun ve kalın görünümlü olmasını sağlayacaktır.

Kaş ekimi operasyonundan sonra hastanede beklemeye gerek yoktur. Ekim yapılan kişi evine gidip istirahat edebilir. Operasyondan 3 gün sonra işe başlanılabilir ve rutin günlük hayata dönülebilir. İlk 1 aya kadar, kaş bölgesine alınabilecek darbe ve çarpmalara karşı dikkatli olunmalıdır. 1. aydan sonra spor yapılabilir ve havuz, deniz, sauna ortamlarına rahatça girilebilir.

Kimler kaş ekimi yaptırabilir?

Kaş ekimi yaptırmaya engel herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkes, yaş ve cinsiyet fark etmeksizin kaş ekimi yaptırabilir. Kaş ekimi operasyonunu tercih eden başlıca kişiler kaşlarının tamamı ya da bir kısmı dökülmüş, kaşlarının arasında boşluklar bulunan ve estetik görünümüne önem veren kişilerdir. Genetik yapı, hastalıklar ve yangın gibi nedenlerden ötürü kaşlarının tamamını kaybetmiş kişiler de kaş ekimi yaptırarak, eski kaşlarına kavuşabilirler.

Kaş ekimi fiyatları

Kaş ekimi operasyonu yaptıracak olan bir kişinin, işlemin fiyatındansa cerraha ve hastaneye dikkat etmesi gerekir. Kaş ekimi operasyonu el becerisi gerektiren bir uygulama gerektirdiğinden, ekimi yapacak olan plastik cerrahın bu alanda uzman ve tecrübeli olması gerekir. Ayrıca ekimin yapılacağı hastanenin de bu alanda kullanılan, gelişmiş teknolojik cihazlara sahip olmasına özen gösterilmelidir. Ekilecek greft sayısı, greftlerin yoğunluğu, ekim yapılacak alanın büyüklüğü gibi faktörler de kaş ekimi operasyonunun belirlenmesinde rol oynar.

Yukarı Çık