Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/maksimumsac/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 250
Prp Tedavili Saç Ekimi

Prp Tedavili Saç Ekimi

Haziran 20, 2018 Yorum yapılmamış

PRP tedavili saç ekimi uygulaması, ekilen saçların en kısa sürede ve en güçlü şekilde çıkması için yapılan bir saç ekim yöntemidir. PRP tedavili saç ekimi uygulamasında, saç ekimi operasyonu ile yerleştirilen saç kökleri kısa sürede ve doğal görünümlü bir biçimde çıkacaktır. Ayrıca saç ekimi ekimi operasyonu sırasında açılmış olan kanallar kısa sürede iyileşir ve yara oluşumu önlenmiş olur.

PRP Nedir?

PRP yani Platelet Rich Plasma, kişinin kanından alınan ve laboratuvar ortamında ayrıştırılan plazma sıvısıdır. Bu plazma içeriğindeki yüksek orandaki trombosit oranı ile, kana karışarak trombosit miktarını arttırır. Kandaki trombosit miktarının artması ile kan iyileşir ve hücrelerdeki yenilenme hızı artar.

PRP tedavisi ile saç köklerinin ihtiyacı olan vitamin ve mineral alımı karşılanmış olur. Bu sayede saç kökleri güçlenir ve deri altında bulunan yeni saçların çıkışı tetiklenir. Aynı zamanda saç köklerinin gelişimi ile birlikte zarar görmüş ve yıpranmış olan saçlar güçlenir. Saçlar canlanır, dolgunlaşır ve parlar. Ayrıca PRP tedavisi yaptıran birçok kişinin psikolojik olarak kendini çok daha özgüvenli hissettiği de kanıtlanmıştır.

PRP Tedavisinin Faydaları

 • PRP tedavisi; başta saç dökülmesi olmak üzere kırışıklık, yara ve sivilce izlerinin giderilmesinde sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır.
 • PRP uygulamasında kişinin kendi kanından analizler sonucu elde edilen plateletler kullanıldığı için, herhangi bir alerjik reaksiyon oluşmaz.
 • PRP tedavisinde plateletlerin saç köküne enjekte edilmesi için kullanılan iğneler milimetrik olduğundan, operasyon sonrasında herhangi bir iz ya da yara oluşmaz.
 • PRP uygulaması yalnızca 30 dakika sürer. Operasyon sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. İşlem sonrasında kişi, günlük hayatına hemen dönüş yapabilir.
 • Birkaç seans yapılacak PRP uygulaması sonrasında saçlar kalıcı olarak güçlenir, saç dökülmesi önlenir, yeni saçların çıkışı tetiklenmiş olur.
  Deride botoks etkisi yaratarak kırışıklıkların gerginleşip, ortadan kalkmasını ve gençleşmesini sağlar.
 • Saça uygulanan PRP tedavisi saç dökülmesini önlerken, derinin altındaki yeni saçların çıkışını da tetikler. Zayıflayan saç kökleri güçlenir, saç telleri kalınlaşır ve canlanır.
  Saç ekimi sonrasında yapılacak PRP uygulaması ya da PRP tedavili saç ekimi uygulamasında ise, ekim yapılan alan çok daha hızlı iyileşir. Ayrıca ekilen saç kökleri çok daha kısa sürede ve gür bir biçimde çıkacaktır.

Saçta PRP Tedavisi

PRP tedavisi saç ekimi operasyonu sonrasında yaptırılabileceği gibi, kişinin isteğine göre PRP tedavili saç ekimi de yaptırılabilir. Saça uygulanacak PRP tedavisinde, kişiden alınan bir miktar kan laboratuvar ortamında plazmasına ayrıştırılır. Ayrıştırılan plazmanın içerisindeki vitamin ve mineraller platelet haline getirilir. Bu plateletler, saçın ihtiyacı olan bölgelere ve dökülme görülen saç köklerine enjekte edilir.

Bir PRP uygulaması yaklaşık 30 dakika sürmektedir. PRP tedavisinin kaç seans uygulanacağı, doktorun yapacağı saç analizleri doğrultuşumda belirlenir. PRP tedavisi sırasında herhangi bir acı hissedilmez. Uygulama sonrasında istirahate gerek yoktur. Kişi, PRP işleminden hemen sonra günlük rutin yaşantısına geri dönebilir. Operasyon sırasında, plateletlerin enjekte edilmesinde milimetrelik iğneler kullanılır. Bu nedenle herhangi bir iz oluşmaz.

PRP Tedavili Saç Ekimi

PRP tedavili saç ekiminin, saçta PRP tedavisinden farkı; işlemin saç ekimi uygulaması sırasında gerçekleştirilmelidir. PRP tedavili saç ekiminde, saç ekimi sırasında alınan kökler özel bir solüsyonun içerisinde bekletilir. Bu solüsyonun içerisinde kişinin kendi kanından alınan ve ayrıştırılmış plateletler de vardır. PRP solüsyonunun içerisinde birkaç saat bekletilen saç kökleri, operasyondan önce belirlenmiş olan bölgeye ekilir. Bu sayede ekilen saç köklerinin gelişimi için gerekli olan vitamin, mineral, aminoasit, protein ve keratin üretimi sağlanmış olur. Saç ekiminden sonra oluşan kabuklanmalar çok daha hızlı iyileşir. Ekilen greftler kısa süre içerisinde doğal ve gür biçimde uzayacaktır.

PRP tedavili saç ekimi uygulaması ile saç ekimi operasyonundan sonraki iyileşme süreci oldukça kısa sürede tamamlanır. Diğer saç ekimi yöntemlerinde ekilen saçların çıkması ortalama 1 seneyi bulurken, PRP tedavili saç ekimi işlemi ile ekilen saçların %90’ı 6 ay içerisinde çıkmış olacaktır.

Kimler PRP Tedavisi Yaptırabilir?

 • PRP tedavisi cinsiyet ve yaş fark etmeksizin yapılabilen bir uygulamadır. Saç dökülmesi yaşayan, saç kökleri zarar görmüş ve güçsüzleşmiş olan, saç ekimi yaptırmış olan, saçlarını güçlendirmiş kişiler PRP uygulamasını rahatlıkla yaptırabilirler.
 • Özellikle mevsimsel geçişler, stres ve ilaç kullanımı gibi dönemsel etkilerden ötürü saç dökülmesi yaşamış kişilerde PRP tedavisi son derece etkilidir.
 • PRP tedavisini kırışıklık, çatlak, sivilce izi, leke ve yara problemleri yaşayan kişiler de uygulayabilir. Bu problemlere uygulanacak PRP tedavisi ile cildin yenilenmesi sağlanır.

PRP’nin Yan Etkisi Var Mıdır?

PRP tedavisinde kişinin kendi kanından alınan plazma, laboratuvar ortamında alınarak ayrıştırılır. Bu işlemin sonucunda elde edilen plateletler, tedaviye ihtiyaç duyan bölgelere enjekte edilir. PRP uygulamasında dışarıdan herhangi bir kimyasal içerik eklenmez. Tamamen kişinin kendi kanı alınarak yapılan bir uygulamadır. Bu nedenle PRP tedavisi sonucunda herhangi bir alerjik reaksiyon ya da hastalık oluşumu görülmez.

Yukarı Çık