Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/maksimumsac/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 250
Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi

Haziran 20, 2018 Yorum yapılmamış

Tıraşsız saç ekimi operasyonu; günümüzde hem saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler hem de cerrahlar tarafından sıkça tercih edilen yöntemler arasındadır. Tıraşsız saç ekimi operasyonunda diğer saç ekimi operasyonlarından farklı olarak herhangi bir saç kazıma ya da tıraşlanma işlemi gerçekleşmez. Bu nedenle saçlarını kestirmek istemeyen, ancak saç ekimi yaptırmak istemeyen birçok kişi tıraşsız saç ekimi uygulamasını tercih eder.

Tıraşsız saç ekimi operasyonları nasıl yapılır?

Tıraşsız saç ekimi operasyonlarında kullanılan FUE tekniği sayesinde, iyileşme süreci çok daha hızlı gerçekleşir. Operasyondan önce uygulanan lokal anestezi ya da sedasyon uygulaması ile herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmesi önlenmiş olur. Tıraşsız saç ekimi operasyonlarında tercih edilen donör bölge ense kısmıdır. Mikro motor özel cihazlar ile gerekli sayıda greft ense bölgesinden çıkarılır. Birkaç saat özel bir solüsyonun içerisinde bekletilerek ekime hazır hale getirilir. Alınan bu greftler tecrübeli bir plastik cerrah tarafından, ekim bölgesine teker teker nakledilir.

Tıraşsız saç ekimi uygulamasında, her bir saç telinden 1-3 arasında greft alınabilmektedir. Operasyon tek seans gerçekleştirilip, yaklaşık 4000 adet saç kökü ekilebilmektedir. Kişinin isteğine bağlı olarak, ilk saç ekimi operasyonundan yaklaşık 1 sene sonra ikincisi de gerçekleştirilebilir. Bu sayede 2 seans yapılacak tıraşsız saç ekimi operasyonu ile hiçbir iz kalmadan, ortalama 8.000 adet saç kökü ekilmiş olur.

Tıraşsız saç ekimi operasyonunun bilinen bir diğer adı da Long Hair’dir. Bu isim, ekim operasyonu sırasında herhangi bir tıraşlanma ve kesim yapılmadığını belirtmektedir. Long Hair yönteminde alınan ve ekilen saç köklerinin tıraş edilmemesi, operasyon sırasında oluşan izleri kapatacaktır.

Tıraşsız saç ekimi sonrası iyileşme süreci

Tıraşsız saç ekimi operasyonu sonrasında iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Operasyon sırasında saçlarda herhangi bir kesim işlemi yapılmadığı için, ekim yaptıran kişi saçlarını kullanarak işlem yapılmış bölgeyi kapatabilir. Operasyondan sonra ekim yapılan bölgede kızarıklık ve kabuklanmalar oluşur. Bu kabuklanmalar yaklaşık 15 gün içerisinde dökülecektir. Kabuklanmalar kendiliğinden dökülmezse, plastik cerrahın önereceği bir losyon yardımıyla yıkama sırasında dökülebilir. Tıraşsız saç ekimi sonrasında ekilen saçların ilk çıkışı 3. aydır. Ekim yapılan saç köklerinin tamamının çıkması ise ortalama 1 seneyi bulacaktır.

Tıraşsız saç ekimi operasyonunun avantajları nelerdir?

Tıraşsız saç ekimi işleminde kullanılan FUE tekniği sayesinde, operasyon sonrası iyileşme süreci çok daha hızlı gerçekleşir.

Operasyondan sonra saçlar uzun olacağından, ekim yapılan bölge rahatlıkla kamufle edilebilir.
Ekilen saçların tamamının çıkması ortalama 1 seneyi bulacağından, kişi kendi saçları ile bu açıklığı kapatabilir.

Özellikle saçlarını kestirmeye çekinen kadınlar, tıraşsız saç ekimi operasyonunu tercih etmektedir. Bu sayede herhangi bir işlem geçirdiği belli olmadan, günlük rutin hayata hemen dönülebilir.

Greftlerin alındığı bölgede herhangi bir tıraşlanma işlemi gerçekleşmez. Bu nedenle greft alımı sırasında herhangi bir kesi izi oluşmayacaktır.

Tıraşsız saç ekimi operasyonu fiyatları

Tıraşsız saç ekimi operasyonu; diğer saç ekim operasyonlarına göre çok daha zahmet gerektiren ancak avantajlı bir operasyon olduğundan, fiyatının yüksek olması da normaldir. Operasyon sırasında ne kadar kök ekileceği, ekim yapılan bölgenin büyüklüğü, köklerin yoğunluğu fiyatı etkileyen faktörler arasındadır. Tıraşsız saç ekimi operasyonunu gerçekleştirecek olan uzmanın, özellikle bu yöntemde uzmanlaşmış olması gerekir. Operasyon sırasında saçlar uzun olacağından, greftlerin teker teker ekilmesi uzun zaman alacaktır.

Ayrıca tıraşsız saç ekimi operasyonunda kullanılan özel cihazlar her hastanede bulunmamaktadır. Operasyonun süresinin uzun olması, diğer saç ekimi operasyonlarına göre çok daha fazla zahmet gerektirmesi, sınırlı sayıda hastanede yapılıyor olması uygulamanın fiyatını arttıracaktır.

Yukarı Çık